Product Details:
| Power | 12 Kva |
| Frequency | 50 Hz |
| Cooling System | Air Coolled |
| Fuel Type | Diesel |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
Product Details:
| Power | 15 kVA |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Surface Finish | Color Coated |
| Brand | Bharat Deep |
Being a quality driven firm , we are engaged in offering high quality Three Phase Diesel Generator to our valuable clients.
Features & Benefits :
Get best price for Three Phase Diesel Generator .
WITH ONE YEAR WARRANTY, SERVICE AND DELIVERY ALL OVER INDIA PLS CALL SRF Power Machine. 73047 12305.
Product Details:
| Power Rating | 15 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Enclosure Type | Closed (Silent) |
| Voltage | 415 V |
| Number of Cylinders | 1 Cylinder |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Fuel Consumption | 0.1 L/h |
| Dimension | 1100*750*800 mm |
Being a quality driven firm , we are engaged in offering high quality Three Phase Diesel Generator to our valuable clients.
Features & Benefits :
Get best price for Three Phase Diesel Generator .
WITH ONE YEAR WARRANTY, SERVICE AND DELIVERY ALL OVER INDIA PLS CALL SRF Power Machine. 73047 12305.
Product Details:
| Power | 12 kVA |
| Cooling System | Air Cooled |
| Genset Type | Silent |
| Fuel Type | Diesel |
| Phase | Three Phae |
| Brand | Vishal Bharat |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380 V |
| Surface Finish | Color Coated |
Being a quality driven firm , we are engaged in offering high quality Three Phase Diesel Generator to our valuable clients.
Features & Benefits :
Get best price for Three Phase Diesel Generator .
WITH ONE YEAR WARRANTY, SERVICE AND DELIVERY ALL OVER INDIA PLS CALL SRF Power Machine.
Product Details:
| Engine Brand | Kirloskar |
| Phase | 3 Phase |
| Genset Type | Open |
| Usage | Commercial |
| Power | 320 kva |
| Frequency | 50 Hz |
| Fuel Type | Diesel |
| Cooling System | Air Coolled |
| Voltage | 220 V |